Magazine over vier jaar werken in de Rotterdamse noodopvang

We hebben het magazine ‘Een bewogen reis; Vier jaar op de Rotterdamse noodopvangschepen’ uitgegeven. In het magazine, en ook tijdens de inspirerende lanceringsbijeenkomst, blijkt maar weer hoe belangrijk het is om in de noodopvang activiteiten te organiseren voor nieuwkomers en aandacht te besteden aan ondersteuning van mentale gezondheid. Het maakt een wereld van verschil.
Neem het verhaal van Khalid uit Irak. Met zijn film, vertoond tijdens de lancering, geeft hij iedereen een inkijkje in het bedompte, benauwende leven in de noodopvang waar je amper ruimte voor jezelf hebt terwijl je, vergezeld van trauma en zorgen over het thuisfront, wacht op zekerheid over je toekomst. Je kijkt uit het raam en ziet hoe het leven verder gaat terwijl je zelf niet verder kan.
Filmfestival
Khalid deed mee aan activiteiten die wij samen met partners organiseerden. Hij ging bijvoorbeeld portrettekenen en deed zo mee aan een expositie tijdens de biënnale van het Nederlands Portretschap in Amsterdam. Hij werd actief, ging meer ondernemen, en maakte een film die onlangs werd vertoond op filmfestival Corto Migrante waar hij samen met professionele filmmakers een podium kreeg voor zijn verhaal.
Of wat te denken van het verhaal van Amr uit Jemen die tijdens de lanceringsbijeenkomst van het magazine werd geïnterviewd door partner en host Marije van der Knaap (WaanZinnig Producties). Amr groeide uit tot een belangrijke vrijwilliger bij Mano, liep stage en is inmiddels een onmisbare collega.
Magazine
En zo zijn er talloze voorbeelden van de afgelopen jaren waaruit blijkt dat een kleine handreiking levens weer in gang kan zetten en ervoor kan zorgen dat mensen zichzelf weer kunnen worden, zo blijkt ook uit de inspirerende verhalen in het magazine van Pinar, Hazem, Tala, Aygüzel (Moon) en vele anderen.
In het magazine is verder te lezen hoe het werk in de Rotterdamse noodopvang samen met partners begon, bewoners komen aan het woord en vrijwilligers, docenten en collega’s vertellen hun verhaal, hoogtepunten als Dinner Friends en Dress for Success mogen niet ontbreken en aandacht gaat uit naar kinderactiviteiten die wij samen met HET LAB Rotterdam organiseerden, en het Uitpufspreekuur, dat wij samen met De Stadscoalitie ontwikkelden.
Nieuwsgierig naar ons magazine? Bekijk het hier!